Asociace společenské odpovědnosti uspořádala další z řady svých pravidelných setkání: CSR snídani, tentokrát na téma „Udržitelný design“.

Členové Asociace společenské odpovědnosti se sešli ve čtvrtek 19. ledna 2017 v multifunkčních prostorách Studia ALTA v pražských Holešovicích. Partnerem první letošní snídaně byla společnost IKEA.

IKEA spustila začátkem ledna kampaň „Lepší řešení pro lepší budoucnost“, která se zaměřuje na téma udržitelného rozvoje a šetrného přístupu k životnímu prostředí. Součástí kampaně byla také pop-up výstava, pořádaná od 17. do 21. ledna právě v prostorách Studia ALTA. Výstava tak perfektně dokreslila atmosféru snídaně.

Setkání zahájil Vladimír Víšek, manažer pro udržitelný rozvoj IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko, který v krátkosti představil kampaň IKEA. Poté se slova ujala finská designérka IKEA, Iina Vuorivirta, která byla exkluzivním hostem snídaně. Iina hovořila o nové kolekci PS 2017, která bude zaměřená především pro mladou generaci a bude v souladu s tzv. demokratickým designem. Jehož charakterizuje 5 základních vlastností: forma, funkčnost, kvalita, udržitelnost a cena.

16114547_10155784717793677_2395458702920905553_n

,,Je dokonale recyklovatelný a nezávadný pro planetu. Tedy měl by být.“ Co je to? Nápad! Takto zahájila svůj blok Eva Machajdíková, art directorka kreativního studia LaceUp. Pro studio LaceUp je kromě nápadu základem jejich činnosti také dobrý klient, dobře využitý čas, dobrý design a dobrá realizace. LaceUp spojuje klasickou reklamu a propagaci se vzděláváním. Udržitelné řešení může také odlišit produkt od ostatních podobných na trhu.

Jako třetí v pořadí mluvila o udržitelném designu Michaela Thomas, zakladatelka studia Butterflies & Hurricanes, které se věnuje obalovému designu a mezi jehož klienty patří také velké nadnárodní společnosti. Michaela Thomas už nechtěla jít cestou tradiční komerce, a proto založila již zmíněné studio. Jak ale říká, někdy je těžké, aby se šetrné obaly s nápadem nestaly tzv. butikovými věcmi. Pod jejím vedením také vznikl e-shop Live, Love and Prosper, ve kterém se snaží, aby jejich produkty byly nejen šetrné k životnímu prostředí, ale i nápadité.

Za Studio Paletky vystoupil jeho spoluzakladatel, Lubomír Krupa. Studio Paletky se zaměřuje na vytváření interiérových doplňků a nábytku z jednosměrných palet. Kromě designového provedení mají udržitelné výrobky z palet ještě jednu výhodu a tou je kvalita materiálu. Palety jsou totiž vyráběny z exotických dřevin, z míst odkud výrobky dovážené na paletách pocházejí.

Na závěr vystoupil Jakub Mastík z Respiro. Respiro vytváří nové produkty z dávno vyřazených materiálů, jako jsou cykloduše, gramodesky, nebo třeba hasičské hadice. Díky tomu se nepotřebné stává znovu užitečným. Respiro se navíc snaží propojit příběh materiálu s příběhem klienta.

Více o akce se můžete dočíst na stránkách Asociace pro společenskou odpovědnost.